środa, 16 marca 2016

Poezja Przemiany...


Szukając punktu umożliwiającego uruchomienie mocy wewnętrznej, przedzierając się przez gąszcz spraw związanych z Istnieniem, witając i żegnając w sobie wiarę w lepsze dni, stwarza Człowiek wokół siebie i w sobie Poezję Przemiany. Budowniczowie przemiany starają się stworzyć warunki motywujące do urodzenia się w Człowieku wolności przeistaczającej wszystko w coraz doskonalszy kształt. Szukają odwagi w ludziach pełnych lęku o siebie, o swoją przyszłość. Odwaga w tych osobach może się zrodzić jedynie dzięki pokazaniu im wizji zwycięstwa odniesionego przez wartości godne Ich Istnienia.
fot. hathayoga.lu
(...) Ludzie starają się gonić za bzdurami. Dla większości szczytem szczęścia jest dobrobyt materialny. Nie jest on zły sam w sobie, ale nie może stać się celem życia. Ludzie przywiązują zbyt dużą wagę do tego jak wyglądają, pomijając to co sobą reprezentują. Gdyby każdy z nas spojrzał sam na siebie z takiej właśnie perspektywy przyznałby rację, że robił w życiu rzeczy, które nie miały dla niego żadnego sensu, żadnego znaczenia.
(...) Stworzyliśmy sobie normy moralno-etyczne, które mają dotyczyć, obowiązywać wszystkich żyjących bez względu na istniejące w nich różnice. Żyjemy w świecie, który nie lansuje indywidualności ludzkiej. W takim świecie osobie, która stara się być kimś innym niż reszta ludzi, jest bardzo ciężko. Każdy inaczej myślący spotyka się z nietolerancją otoczenia. Z tego powodu "opłaca się" ludziom kryć się ze swoimi poglądami, zachowując je dla siebie, często nawet je zatracając.
Wyznacznikiem celu życia dla większości ludzi jest założenie rodziny, posiadanie domu, dobrze płatnej pracy, samochodu, psa. Ci, którzy zrealizują cel tego rodzaju uważani są za spełnionych obywateli, pełnowartościowych członków naszego społeczeństwa. Tak naprawdę zrealizowanie tego celu nie jest niczym wielkim, jest trudne, ale nie zapewnia Człowiekowi szczęścia. Daje jedynie posiadanie. Jest to wywiązanie się z narzuconego schematu.
(...) Życie powinno być poznawaniem, rozwijaniem samego siebie. Jest budowaniem swojego własnego królestwa, upiększaniem swojego wnętrza, poszukiwaniem coraz to nowych terytoriów, budowaniem swojej siły, weryfikowaniem swoich poglądów. Każdy z nas czegoś się boi. Różnica między ludźmi słabymi i odważnymi polega na tym, że ci drudzy potrafią przełamać swój strach. Na tym polega zwycięstwo. Za bardzo patrzymy na to, jacy jesteśmy w oczach innych ludzi. Zbyt zależy nam na tym, żeby jakoś wyglądać, jakoś się prezentować, zrobić na innych wrażenie. Myślę, że każdy chciałby w swoim życiu dokonać czegoś wielkiego, zapisać się grubymi literami na kartach ludzkości. Zgłębiając wiedzę w kwestii materii, otaczającego nas świata, nie zgłębiamy wiedzy o samym sobie.

 fragmenty z książki Elżbiety Nowalskiej - "Siła Wibracji"